Budúcnosť virtuálnych asistentiek: čo očakávať v nasledujúcich 5 rokoch

Kto je virtuálna asistentka už všetci vieme. Ak to náhodou ešte nevieš, prečítaj si najprv tento článok. Prečo by si sa mala stať virtuálnou asistentkou som ti tiež už v minulom článku vysvetlila. Dnes ti ukážem, aká budúcnosť čaká virtuálne asistentky a čo môžeme v najbližších 5 rokoch očakávať. Bude po virtuálnych asistentkách ešte väčší dopyt ? Aké služby budú tie najlepšie ?

Vďaka práci virtuálnej asistentky môžem pracovať odkiaľkoľvek na svete, žiť slobobne a nezávisle od miesta a času, plánovať si ako bude vyzerať môj deň, nemať žiadného šéfa a žiť moj vysnávaný život.

Odvetvie virtuálnych asistentiek na Slovensku a celkovo v Európe je stále ešte v plienkach. Zatiaľ čo v Amerike a v Austrálii je práca ako virtuálna asistentka tak bežné ako napríklad práca učiteľky alebo lekárky, u nás je tento pojem ešte stále nie veľmi známy. A to je obrovská príležitosť pre vás. Kedy je najlepšie nastúpiť na rozbiehajúci vlak ak nie hneď na začiatku? Jeho rýchlosť sa bude len zvyšovať a nastúpiť do takéhoto vlaku, kde už je plno ľudí a ide obrovskou rýchlosťou bude naozaj ťažké. Nehovorím, že nemožné. Ale ťažšie.

Odvetvie virtuálnych asistentiek sa rýchlo rozvíja a nasledujúcich päť rokov pravdepodobne prinesie ešte viac zmien a inovácií. Tu je niekoľko kľúčových trendov a vývoj, ktoré možno očakávať v budúcnosti virtuálnych asistentiek:

1. VÄČŠÍ DOPYT PO VIRTUÁLNYCH ASISTENTKÁCH

S nárastom práce na diaľku a rastúcou potrebou nákladovo efektívnych riešení sa podniky čoraz viac obracajú na virtuálne asistentky na podporu svojich procesov vo firme. Tento trend bude pravdepodobne pokračovať aj v nasledujúcich piatich rokoch, čo povedie k rastúcemu dopytu po virtuálnych asistentkách.

Keď som začínala ako virtuálna asistentka pred vyše 3 rokmi, podnikatelia nepoznali virtuálnu asistentku a klientov som si musela hľadať ja. Dnes klientov už nehľadám, sami si ma vyhľadajú, pretože už spoznali pojem virtuálna asistentka a jej benefity. A to prešli IBA 3 roky.

2. ŠPECIALIZOVANEJŠIE VIRTUÁLNE ASISTENTKY

Ako odvetvie virtuálnych asistentiek dospieva, môžeme očakávať, že sa budú vyvíjať viac špecializované virtuálne asistentky, ktoré budú spĺňať špecifické potreby rôznych odvetví a profesií. Napríklad virtuálne asistentky pre právny alebo medicínsky priemysel budú vybavené vedomosťami a zručnosťami špecifickými pre danú oblasť.

Špecializované virtuálne asistentky sú lepšie platené

Špecializované virtuálne asistentky sú oveľa lepšie platené ako všeobecné VA. Väčšina všeobecných VA sa časom špecializuje či už to na začiatku plánuje alebo nie. Je to z toho dôvodu, že každý časom príde na to, čo ho baví viac a čo menej. Samozrejme, že každý chce svoju prácu robiť s radosťou, preto to nie je inak ani pri VA. Prečo by som mala robiť administratívu keď ma to vôbec nebaví ? Bavia ma sociálne siete a preto sa budem venovať iba im. Budem sa učiť nové veci, rásť v tejto oblasti a pomaly si zvyšovať svoju sadzbu. Časom tak robíš iba to čo ťa baví a za oveľa väčšie peniaze ako na začiatku.

3. VYLEPŠENÉ NÁSTROJE NA KOMUNIKÁCIU A SPOLUPRÁCU

Virtuálne asistentky sa pri komunikácii a spolupráci s klientmi a členmi tímu spoliehajú na technológiu. V nasledujúcich piatich rokoch môžeme očakávať vývoj ešte pokročilejších nástrojov na komunikáciu a spoluprácu s cieľom zlepšiť efektivitu práce s virtuálnou asistentkou.

Virtuálna asistentka používa množstvo aplikácii

Už teraz virtuálne asistentky využívajú množstvo aplikácií, ktoré im pomáhaju so svojou prácou. Či už sú to platformy na online videohovory, trackovače času, plánovače obsahu a pod. Trend nám ukazuje, že tieto aplikácie na uľahčenie práce budú pribúdať.

Aplikácie nám pomahajú nedržať všetko v hlave. Nemyslieť na každý jeden deadline a nevyhorieť. Tomuto trendu sa veľmi teším. Aplikáciam som sa ja osobne na začiatku veľmi vyhýbala a všetko som sa snažila držať v hlave. Časom som sa sama popálila a zistila, že takto to predsa ďalej nejde. Aplikácie sú tu na to, aby nám pomohli ušetriť náš čas, energiu a psychickú pohodu.

4. ELEKTRONICKÝ OBCHOD A DIGITÁLNY MARKETING AKO TOP VYHĽADÁVANÁ SLUŽBA

S čoraz väčším počtom spotrebiteľov, ktorí sa obracajú na online nakupovanie, rastie potreba odborníkov, ktorí môžu pomôcť firmám predávať ich produkty a služby online prostredníctvom digitálneho marketingu.

Nevieš na čo sa špecializovať ? Digitálny marketing a elektronický obchod bude aj v najbližších 5 rokoch stále TOP vyhľadávanou službou. To zahrňuje napríklad:

  • spráca sociálnych sietí
  • správa reklamných účtov FB/IG/Tiktok
  • správa reklamných účtov Google ads
  • správa e-shopu
  • vytváranie a správa reklamných kampaní

Ak si rozhodnutá stať sa virtuálnou asistentkou a žiť tak slobodný a nezávislý život, pridaj sa k už vyše 270 ambicióznym ženám do PinkAsistent VIP Clubu, kde ťa to všetko naučíme a uľahčíme ti vstup to tohto úžasného sveta VA.

Komentáre