Prečo by si sa mala stať virtuálnou asistentkou

Začnem svojim príbehom, prečo som sa stala virtuálnou asistentkou. Predstava pracovať 8 hodín denne až do dôchodku a iba 21 dní dovolenky za rok ma desila. Som človek, ktorý rád objavuje svet, cestuje, učí sa nové veci, venuje sa rodine, svojim koníčkom. Proste pracujem, aby som mohla žiť a NEžijem preto, aby som pracovala. Nie som ochotná stráviť väčšinu času svojho života v práci a plniť sny môjmu šéfovi. Chcem si plniť vlastné sny. Chcem vidieť moje deti vyrastať, chcem vidieť svet. Chcem byť slobodná. NEZÁVISLÁ. Preto som sa stala virtuálnou asistentkou. Teraz vďaka tomu žijem tak, ako som vždy chcela.

Poďme sa teda pozrieť na to, prečo by si sa TY mala stať VA 

Môžeš pracovať, kedy chceš

Od možnosti tráviť viac času so svojimi deťmi až po starostlivosť o starších členov rodiny, či cestovanie po celom svete, práca pre seba ako virtuálna asistentka znamená, že si môžeš zorganizovať svoj deň tak, aby vyhovoval tvojmu životu alebo typu života, ktorý si chceš vytvoriť.

Na prácu si stále potrebuješ nájsť čas (koniec koncov podnikáš), ale o tom, ako bude tvoj deň vyzerať, rozhoduješ ty.

Chceš pracovať len večer, pretože cez deň nemáš kde nechať deti? Skvelé – nájdi si klientov, ktorým je jedno, kedy pracuješ.

Alebo máš čas na prácu doobeda ? Úžasné – potom sa ponúkni klientom, ktorých prácu môžeš robiť počas doobedňajších hodín.

Veľa virtuálnych asistentov má pracovný život taký, aký si ho nastavia.

Virtuálna asistentka si sama určuje ako bude jej deň vyzerať

Môžeš pracovať, odkiaľkoľvek chceš

Kľúč je tu v slove „virtuálna“. Pracujem z miest po celom svete, pretože všetko, čo potrebujem, je môj notebook a internetové pripojenie.

Ak teda hľadáš životný štýl nezávislý na mieste alebo ťa láka život digitálneho nomáda, virtuálna asistencia vám dokonale vyhovuje.

Ako virtuálna asistentka môžeš pracovať odkiaľkovek na svete

Vynikajúce platové ohodnotenie

Ako pri každej práci na voľnej nohe, platové sadzby sa výrazne líšia. Určite existujú niektoré pracovné miesta virtuálnej asistentky s nižším platom, ale je tu aj potenciál zarobiť si v tomto odbore značnú sumu.

Plat vo všeobecnosti závisí od úrovne tvojich skúseností. Osoby s rozsiahlou kvalifikáciou alebo preukázanými predchádzajúcimi skúsenosťami v administratívnej alebo marketingovej sfére môžu požiadať o vyššiu mzdu, ako je to vo väčšine zamestnaní. To znamená, že ak s kariérou virtuálnej asistentky ešte len začínaš, možno budeš musieť prijať niektoré menej platené pracovné miesta, aby si získala tieto skúsenosti a dokázala zamestnávateľom, že vieš, čo robíš, a neustále poskytuješ vysoko kvalitné služby.

Vďaka tomu je veľa pracovných miest virtuálnych asistentiek skvelých pre začiatočníkov, pretože množstvo pracovných miest dostupných online znamená, že nie je ťažké nájsť pracovné miesta na základnej úrovni. Keď si vybuduješ svoje skúsenosti, je možné zarábať skvelú mzdu prácou virtuálnej asistentky.

Podľa ZipRecruiter priemerná virtuálna asistentka pracujúca z domu v USA zarobí viac ako 67 000 dolárov ročne. To sa líši v závislosti od jednotlivca, ale niet pochýb o tom, že existuje silný potenciál príjmu. V Európe sme ešte len na začiatku, tak poďme tento priemer ešte navýšiť.

Špecializovaná virtuálna asistentka si dokáže zarobiť nadpriemer v jej oblasti

Vysoký dopyt

V posledných mesiacoch sme všetci pocítili dôsledky pandémie a nepochybne to viedlo k tomu, že väčšina spoločností prehodnotila spôsob, akým riadia svoje podnikanie. Jedna vec nám ukázala, že takmer každá práca je neuveriteľne neistá a najlepší spôsob, ako zabezpečiť istotu zamestnania a udržateľnosť podnikov, je online.

Digitálna technológia nám umožňuje zostať v kontakte a vykonávať prácu na diaľku. Teraz viac ako kedykoľvek predtým sa klienti snažia outsourcovať prvky svojich obchodných záležitostí vzdialeným pracovníkom v snahe odolať súčasným obmedzeniam a výzvam.

Aj keď všetci dúfame v skorý návrat k normálu, je zrejmé, že toto je jeden z vedľajších produktov pandémie, ktorá pravdepodobne pretrvá. Pre klientov to znamená väčšiu stabilitu a menšie narušenie chodu ich podnikania a pre vzdialených pracovníkov viac pracovných príležitostí a zvýšenie stability a istoty príjmov.  

Dopyt po virtuálnych asistentkách neustále rastie

Môžeš využiť svoj potenciál

Tráviť celý deň v kancelárii a nemyslieť na seba je neuveriteľne nudné a obzvlášť otravné (nehovoriac o plytvaní), ak ste strávili veľa času a peňazí na získanie dobrého vzdelania.

No, s radosťou vám môžem povedať, že práca pre seba je neustále sa vyvíjajúca cesta, ktorá si vyžaduje, aby ste za seba a svojich klientov premýšľali mnohými kreatívnymi spôsobmi.

Je to obohacujúce

Existuje dôvod, prečo sa to nazýva „pracovať pre seba“. Keď túto vetu rozoberiete, uvidíte, že to znamená, že všetka práca, ktorú vložíte, je v konečnom dôsledku pre TEBA.

Máš pocit, že naozaj žiješ

Áno, je to tvrdá práca – SAMOZREJME, je to tvrdá práca a pravdepodobne na začiatku odpracuješ viac hodín, ako keď si pracovala v „bežnom“ zamestnaní.

Keby to bolo ľahké, robil by to každý. Nič, čo by stálo za to mať, neprichádza ľahko, ale stojí to za to, pretože ty si ten, kto ovláda svoj vlastný život.

Dostaneš len jeden život a každý deň je dňom, ktorý už nikdy nevrátiš.

Virtuálna asistentka žije slobodný a nezávislý život

Ak si rozhodnutá stať sa virtuálnou asistentkou a žiť tak slobodný a nezávislý život, pridaj sa k už vyše 230 ambicióznym ženám do PinkAsistent VIP Clubu, kde ťa to všetko naučíme a uľahčíme ti vstup to tohto úžasného sveta VA.

Komentáre